Leidiniai

„Jonas Rimša. Sugrįžimas į Tėvynę“ – išsami menininko kūrybos apžvalga

„Lewben Art Foundation“, kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu, išleido išsamią Jono Rimšos kūrybos apžvalgą knygoje „Jonas Rimša. Sugrįžimas į Tėvynę“. Jonas Rimša, palikęs ryškų pėdsaką Bolivijos dailėje kaip dailininkas ir pedagogas, Lietuvai yra įdomus kaip menininkas, lietuvių dailei suteikęs egzotiškų spalvų. Tai pirmasis lietuvių dailininkas, kuris rimtai susidomėjo indėnais, atrado jų dvasią. Tapytojas yra itin nusipelnęs Bolivijos kultūrai, apdovanotas aukščiausiu civiliams skiriamų Andų Kondoro ordinu (1950), jam suteiktas Bolivijos valstybės Garbės piliečio ir Sukrės universiteto garbės profesoriaus (1974) titulai.

IMG 8713rx2
Knygos „Jonas Rimša. Sugrįžimas į Tėvynę“ viršelis

PIRKTI

Ši knyga supažindins žiūrovus su geriausiais J. Rimšos kūriniais, atrinktais iš didžiulės Lietuvos išeivijos dailės fondo valdomos šio dailininko darbų kolekcijos, visapusiškai atspindinčios Bolivijos ir indėniškojo periodo kūrybą, kuri išgarsino dailininką svetur, o Lietuvoje yra mažai žinoma. Papildomai knygoje yra pateikti kūriniai iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus rinkinių, o taip pat iš privačių kolekcijų: Rolando Valiūno, Valdo Adamkaus, Nerijaus Dagilio, Astos ir Regimanto Liepų.

Knygoje reprodukuojama 107 kūriniai, kurie pagal dailininko meninius interesus yra suskirstyti į dvi svarbiausias grupes: vienoje atsispindi archajiškų vietinės kultūros tradicijų ir ispanų atvežtos europinės romaninės kultūros sankirta, antrojoje – J. Rimšos savitai suvokta indėnų palikuonių ir Taičio gyventojų dvasia. Leidinyje lietuvių ir anglų kalbomis publikuojami dr. Nijolės Tumėnienės, Yolandos Bedregal bei „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo valdybų pirmininko Viliaus Kavaliausko tekstai.

Kartu su dailininko knygos pasirodymu 2015 m. vasario 12 d. Vytauto Kasiulio dailės muziejuje buvo atidaryta ir Jono Rimšos darbų paroda „Jonas Rimša (1903–1978). Ugnies ir džiunglių magija”.

 

Sudarytoja – dr. Nijolė Tumėnienė
Dailininkė – Sigutė Chlebinskaitė
Išleista – 2015
Puslapių skaičius – 252

Rėmėjai: „Lewben Group“, „Enercom Capital“, Jonas ir Živilė Garbaravičiai

 

Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose Monografija „Kęstutis Zapkus“ – pirmasis išsamus tapytojo biografijos ir kūrybos pristatymas
naujienos LT kolekcija LT knygos LT kolekcininkai LT kambarys LT ApieMus LT