Naujienos

Deimanto Narkevičiaus paroda „Skamba lyg XX amžiuje“

Galerijoje „Vartai“ vyksta šiuolaikinio meno kūrėjo Deimanto Narkevičiaus personalinė paroda „Skamba lyg XX amžiuje“, kurios pagrindinis rėmėjas yra „Lewben Art Foundation“.

Narkevicius2
Deimantas Narkevičius. Whatever You Play, It Sounds Like the 1930s. 2012

Rugsėjo 9 dieną galerijoje „Vartai“ atidaryta šiuolaikinio meno kūrėjo Deimanto Narkevičiaus personalinė paroda „Skamba lyg XX amžiuje“. Menininkas yra vienas žinomiausių ir tarptautinėje meno scenoje labiausiai vertinamų Lietuvos kūrėjų, jo kūryba plačiai pristatoma įvairiuose pasaulio muziejuose, meno institucijose bei galerijose. Paskutinė personalinė Deimanto Narkevičiaus paroda Lietuvoje buvo surengta prieš dešimtmetį, 2004 metais Šiuolaikinio meno centre, Vilniuje.

Deimanto Narkevičiaus instaliacijos ir filmai dažnai apibūdinami kaip santykių tarp istorinių politinių represijų dokumentacijos ir mūsų atminties tyrimas. Menininkui itin svarbu kaip per reprezentaciją yra konstruojamas tiesos ir realybės suvokimas, kaip jį veikia asmeninės ir kolektyvinės patirtys bei pačios medijos refleksija. Dailėtyrininkė Neringa Černiauskaitė apibūdindama menininko kūrybą pažymi, jog Narkevičius „imasi visiškai laisvo menininko ir autoritarinės televizijos sąjungos programos ir tampa „tikrovės“ informacijos montuotoju, ar veikiau „lipdytoju“, kuriam skulptoriaus išsilavinimas padeda į vaizdus žvelgti iš savitos laiko ir erdvės perspektyvos“

„Skamba lyg XX amžiuje“ – paties menininko kuruota paroda, kurioje eksponuojami įvairiais laikotarpiais kurti ir iki šiol Lietuvos publikai nerodyti filmai, instaliacijos ir objektai. Garsas čia tampa pagrindiniu parodą formuojančiu elementu, svarbiausiu veikėju, kuris išsisklaido erdvėje, migruojant iš vienos ekspozicinės salės į kitą, persikūnija suformuodamas skirtingus kontekstus, suteikdamas skirtingas reikšmes bei prasminius svorio centrus.

Deimantas Narkevičius (g. 1964) 2001 metais atstovavo Lietuvai 49-ojoje Venecijos bienalėje, 2008 metais įvertintas prestižiniu Vincento van Gogho apdovanojimu bei Nacionaline kultūros ir meno premija. Dalyvavo Manifesta 2 ir Manifesta 10, Sao Paulo, Stambulo, Busano ir Gvangždu šiuolaikinio meno bienalėse, Miunsterio skulptūros projekte, Tarptautiniuose Roterdamo, Oberhauzeno, Berlyno kino festivaliuose. Menininko kūrinių yra įsigijusios stambios privačios ir valstybinės kolekcijos, tarp kurių MoMa Niujorke, Tate Modern Londone, Reina Sofia muziejus Madride, Louisiana modernaus meno muziejus Kopenhagoje, Musée d‘art Moderne de la Ville de Paris, Prancūzijos nacionalinė kolekcija ir daugelis kitų.

Paroda vyks iki spalio 24 d.

Globėja - Vilniaus miesto savivaldybė
Pagrindinis parodos rėmėjas - Lewben Art Foundation
Parodos rėmėjai: Bioderma, Lietuvos kultūros taryba
Informacinis rėmėjas - Clear Channel
Galerijos rėmėjai: Lietuvos rytas, Ekskomisarų biuras, Infoterminalas, Namas ir Aš, Echo Gone Wrong

 

Jaunojo tapytojo prizas jau šeštąjį kartą ieško talentingų menininkų iš Baltijos šalių TATE muziejaus įsigijimo komiteto gretas papildė šeši nauji nariai
naujienos LT kolekcija LT knygos LT kolekcininkai LT kambarys LT ApieMus LT