Naujienos

Šiuolaikinės prancūzų-britų menininkės Laure Prouvost paroda Rupert meno ir edukacijos centre

Nuo liepos 16 d. Rupert meno ir edukacijos centre galima apsilankyti šiuolaikinės prancūzų-britų menininkės Laure Prouvost parodoje ir požeminiame paviljone „Aš po žeme“ (angl. Burrow me).

Laure Tunnel 005

Liepos 16 d. 18 val. Rupert meno ir edukacijos centre atidaroma šiuolaikinės prancūzų-britų menininkės Laure Prouvost paroda ir požeminis paviljonas „Aš po žeme“ (angl. Burrow me). Tai ligšiol ambicingiausias projektas tiek menininkės karjeroje, tiek Vilniuje įsikūrusio meno ir edukacijos centro Rupert istorijoje. 2013 m. L. Prouvost buvo įteiktas prestižinis Turnerio prizas, kasmet skiriamas geriausiems Didžiosios Britanijos kūrėjams, dirbantiems vizualiųjų menų srityje. 2011 metais ji buvo apdovanota kitu itin svarbiu meno prizu – „Max Mara Art Prize for Women“, skiriamu šiuolaikinio meno kūrėjoms.

Ambicingą menininkės projektą sudaro dvi dalys. Viena jų – architektų Onos Lozuraitytės ir Petro Išoros suprojektuotas požeminis tunelis, skirtas filmo Burrow Me prezentacijai ir peržiūroms, kita – Rupert galerijos erdvei sukurta unikali atmosferiška instaliacija su originaliais menininkės kūriniais, sukurtais specialiai šiai parodai. Filme, supriešindama pasakotojo ir stebėtojo santykį, menininkė kuria pasaulį, kuriame veikia žiūrovo vaizduotė. Tikėtina tampa neįtikėtina, o neįtikėtina – tikėtina. Filmui dedikuota „ola“ (burrow) leis žiūrovui visapusiškai pasinerti į kūrinio kontekstą – sujungdama filmo erdvę su instaliacijos erdve, menininkė suteiks žiūrovams galimybę pabuvoti apsukriai surežisuotoje aplinkoje, požeminiame kino teatre. Savo filmais ir instaliacijomis L. Prouvost siekia atkreipti žiūrovų dėmesį į kasdieniškas ir nuspėjamas kalbos, vaizdo ir pasaulio suvokimo reikšmes. Sparčiai judančių vaizdų, nurodomųjų tekstų, bei garso intarpų pagalba manipuliuodama jutimais, menininkė tiesiogiai kreipiasi į žiūrovą ir suteikia jam išskirtinę fizinę patirtį.

Kuratorė: Justė Jonutytė
Architektai: Ona Lozuraitytė ir Petras Išora
Asistuojanti kuratorė: Maya Tounta
Pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lewben Art Foundation
Rėmėjas: Augalų centras “Multiflora”
Partneriai: Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos kultūros ministerija, MOT International Brussels & London, Vilniaus miesto savivaldybė
Spaudos partneriai: LRT Kultūra, Artnews.lt, Moteris, Lamų Slėnis
Asistentai: Ciaran Wood ir Paulius Andriuškevičius

Parodą galima apžiūrėti: liepos 17 – rugsėjo 6 d., 2015 m. trečiadieniais ir ketvirtadieniais (12:00 – 17:00), penktadieniais (12:00 – 19:00), šeštadieniais ir sekmadieniais (12:00 – 17:00).

„Lewben Art Foundation“ katalogas Lewben Art Foundation kolekcija: nuo Lietuvos išeivijos iki tarptautinių bienalių
naujienos LT kolekcija LT knygos LT kolekcininkai LT kambarys LT ApieMus LT