Naujienos

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pristato menininkų dueto „Pakui Hardware“ ir tapytojos Marijos Teresės Rožanskaitės (1933–2007) parodą „Uždegimas“ (Inflammation). Balandžio 20 d. lankytojams atidaroma įtrauki, įvietinta instaliacija tyrinėja dabarties ekonominių ir socialinių sąlygų uždegiminį poveikį žmogaus ir planetos kūnams.

„Noewe Foundation“ jau keletą metų yra tarp pagrindinių paviljono rėmėjų, šiais metais ir vėl prisidėjęs prie Lietuvos paviljono Venecijos bienalėje.

1 pakui hardware neringa cerniauskaite ir ugnius gelguda c photo by visvaldas morkevicius
„Pakui Hardware“ (Neringa Černiauskaitė ir Ugnius Gelguda). Visvaldo Morkevičiaus nuotrauka

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pristato parodą „Uždegimas“. Ją sukūrė trys bendradarbiaujančios kūrėjų poros: Neringos Černiauskaitės ir Ugniaus Gelgudos duetas „Pakui Hardware“, kuratoriai Valentinas Klimašauskas ir João Laia, architektai Ona Lozuraitytė-Išorė ir Petras Išora-Lozuraitis.

Paroda bus įrengta Sant’Antonin bažnyčioje, kurioje paviljonas bienalės metu atidaromas pirmą kartą. „Uždegimas“ sukurtas į dialogą įtraukiant Marijos Teresės Rožanskaitės modernios tapybos paveikslus ir Pakui Hardware skulptūras iš stiklo ir aliuminio. Pastarosios primena išdidintą nervų sistemą su pulsuojančiais uždegimo židiniais ir atliepia Rožanskaitės darbus, kuriuose vaizduojami neįvardytų ligų nualinti kūnai, sterilūs operacinių teatrai ir gydytojų kabinetai, asambliažuose atsiveria vidaus organai ir medicininiai mechanizmai. Jungiant dviejų kartų Lietuvos menininkų, kūrusių skirtinguose kontekstuose, vizijas, parodoje „Uždegimas“ nagrinėjamos skirtingų kartų kūrėjams bendros medicinos ir kraštovaizdžio – gamtinio, pramoninio ar kosminio – temos. „Uždegimas“ apmąsto kūnų ir aplinkos tarpusavio ryšį kritinėmis sąlygomis.

Architektai Ona Lozuraitytė-Išorė ir Petras Išora-Lozuraitis sukūrė parodą apjungiantį technoorganizmą. Aplinką sudaro hibridinės žemės paviršius, kuris byloja apie užkrėstus ir sintetinių medžiagų nualintus kūnus. Paroda perduoda žinią, kad uždegimas yra sisteminė būsena ir visiškai nesvarbu, ar kalbame apie žmogaus kūną, ar apie gamtą – visos sistemos yra neperskiriamai susijusios. „Uždegimas“ kviečia lankytojus apmąstyti vis labiau išryškėjančius ryšius tarp savų ir planetos kūnų.

 

Lietuvos nacionalinis paviljonas 60-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje

Chiesa di Sant’Antonin
Castello 330030122 Venice
I–VII nuo 11.00 iki 19.00 val.
Patogiausia pasiekti vandens autobusu (vaporetto) vykstant iki stotelės San Zaccaria A.

 

Organizatorius: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus
Menininkai: Pakui Hardware (Neringa Černiauskaitė, Ugnius Gelguda) ir Marija Teresė Rožanskaitė
Paviljono kuratoriai: Valentinas Klimašauskas, Joao Laia
Paviljono komisaras: Arūnas Gelūnas
Parodos aplinkos ir kraštovaizdžio architektūra: Išora x Lozuraitytė Studio  (Petras Išora-Lozuraitis ir Ona Lozuraitytė-Išorė)
Šviesų dailininkas: Eugenijus Sabaliauskas
Dizaineris: Vytautas Volbekas
Koordinatoriai: Evaldas Stankevičius, Egla Mikalajūnė
Architektė koordinatorė: Eglė Jagminė
Viešųjų ryšių prodiuserė: Rūta Statulevičiūtė-Kaučikienė
Tekstų vertėjas į italų kalbą: Adriano Cerri
Tekstų redagavimas: Alexandra Bondarev (anglų k.)
Paviljoną pristato Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

 

Daugiau informacijos čia.

Nacionalinis paviljonas Venecijoje: tarptautinis pripažinimas ir tūkstančiai lankytojų „D9 Artsy Office“ – „Auksinės paletės’23“ apdovanojimas už geriausią biuro interjerą
naujienos LT kolekcija LT knygos LT kolekcininkai LT kambarys LT ApieMus LT